שתילת צמח חדש במערכת הידרופונית

GrowUp > מאמרים > מדריכים ומידע כללי > שתילת צמח חדש במערכת הידרופונית

שתילת צמח חדש במערכת הידרופונית

שתילת צמח חדש במערכת הידרופונית

מתחשק לנו לשים צמח חדש במערכת ההידרופונית שלנו, אם בגלל רצון לחדש/ צמח סיים את תפקידו/ חילופי עונות, מה עושים?

אז, ישנן מספר אופציות:

יחור נענע

ב. ייחור/השרשה
אהבתם צמח כלשהוא ואתם רוצים את אותו הדבר בדיוק? ישנה אופציה לקחת ענף או גבעול של הצמח הרצוי, לחתוך בצורה חלקה (סכין /מספריים חדות) בזווית של 45 מעלות מעל מפרק, לשים בכלי עם מים ולצפות בו מפתח שורשים- יתכן ויקח זמן עד שנשים לב לשורשים אך, כל עוד הצמח נראה טוב ולא נובל אתם בדרך הנכונה. (במידה והחלק מהצמח שלקחנו ארוך מספיק ומגיע למים הזורמים במערכת ההידרופונית ניתן לשים ישירות במערכת) ניתן לטבול בג'ל / אבקת הורמון השרשה על מנת לזרז את הצמח לפתח שורשים. לעיתים רצוי להוריד את העלים העליונים ולהשאיר רק זוג עלים תחתונים על מנת לאפשר לצמח לחסוך באנרגיה ולהשקיע אותה בפיתוח שורשים.

הנבטת כרוב סגול

הנבטת  כרוב  סגול

א. הנבטה
משיגים זרעים של הצמח הרצוי ומנביטים בהתאם להוראות ההנבטה הספיציפיות לאותו צמח במצע כלשהו, נותנים לצמח לגדול עד למינימום 4 עלים ומכניסים למערכת כאשר שורשי הנבט ארוכים דיים ונוגעים בתמיסת ההשקיה שבמערכת (להסתכל דרך חור השתילה הסמוך /  להרים את כוסית השתילה ורואים שמים מטפטפים מקצוות השורשים).

idangrowup-76

קייל מוכן לשתילה בכוסיות רשת

ד.רכישת צמחים מוכנים למערכת הידרופונית
ניתן לרכוש מאיתנו שתילים אורגניים עונתיים וצמחי נוי מוכנים למערכות הידרופוניות שעברו איקלום וכבר נמצאים בכוסיות שתילה עם מצע הידרופוני.

שטיפת שורשי הצמח

ג. שטיפת מצע הגידול
אפשר לקפוץ למשתלה הקרובה, לרכוש לעצמנו את הצמחים שאנו רוצים לשתול במערכת, לשטוף בעדינות את מצע הגידול שבו נמצא הצמח (אדמת שתילה)בעזרת זרם מים עדין או בתוך דלי מים לעסות את השורשים בעדינות כדי לחשוף אותם, להעביר לכוסית שתילה כאשר מוודאים שהשורשים חשופים לחלוטין ולא נותרה עליהם אדמה, (אדמה רטובה לאורך זמן מפתחת ריקבון וגורמת לפטריות וחיידקים לא רצויים להכנס למערכת, מה גם שאדמה שנותרה על השורשים ותסתובב במערכת עלולה במוקדם או במאוחר לגרום לסתימת המשאבה והפסקת פעולת המערכת). ניתן לפתוח חור בגודל המתאים למעבר שורשים קיימים בתחתית כוסית השתילה ולוודא שהוצאנו את כל שורשי הצמח דרך תחתית כוסית השתילה ושהם באורך המתאים (5 ס"מ בערך) ומגיעים לתמיסת ההשקיה הזורמת במערכת, לאחר מכן יש למלא את כוסית השתילה במצע אינרטי כאשר אנו ממרכזים את הצמח ולהכניס למערכת.


בהצלחה ובקרוב בתיאבון !

מאמרים נוספים

    מעוניינים לשדרג את הצמחיה או לשמוע עוד? צרו קשר

    שתף או שמור את עגלת הקניות שלך