איזון תמיסת ההשקיה

איזון תמיסת ההשקיה

איזון תמיסת ההשקיה

פעם בשבוע יש למדוד את ערכי תמיסת ההשקיה ולאזן PH (חומציות) ו-EC (מוליכות חשמלית= כמות החומרים המומסים)

בזהירות: (רצוי להשתמש במשקפי מגן וכפפות)

מד EC דיגיטלי

AP2-HM

בדיקת EC – מוליכות חשמלית

קודם כל מוסיפים דשן הידרופוני משום שהוא מוריד חומציות.

מד דיגיטלי לבן – טווח מוליכות רצוי- 1900-2500 לירקות פירותיים(קיץ) ו-1500-1900 לירקות עליים(חורף). צמחי נוי לצל מלא- 1500-1900.

להסיר את הפקק– הדלקה ע"י לחיצה על כפתור ה- POWER, יש להכניס את המד עד ה"מדרגה של הפקק", כשכל האלקטרודה שקועה בנוזל (לא עמוק יותר) ולנער קלות את המד בכדי לשחרר בועות אוויר, יש להשאיר את המד בתמיסת ההשקיה עד שהקריאה קבועה על הצג (כעשר שניות), כיבוי על ידי לחיצה על ה- POWER, בסיום הבדיקה יש לשטוף את אזור האלקטרודה במי ברז, להוציא את שאריות הנוזלים ולסגור עם הפקק- אין ליבש את האלקטרודה במגבת/ נייר.

במידה ויש צורך בהוספת דשן הידרופוני, נוציא את משאבת המים מהחשמל כך שבמידה וטעינו לא נגרום נזק לצמחים, נוסיף בכמויות קטנות (כחצי כוס חד פעמית), נערבב בעזרת מקל/ נמתין מס' דקות על מנת שהדשן יתפזר היטב בתמיסת ההשקיה ונמדוד שוב, במידה ולא הגענו לערך הרצוי, נחזור על התהליך.
במידה והקריאה עלתה מעל 3000 יש להוציא מים מהמיכל ולהכניס חדשים ולאזן שוב.

לא לשכוח לחבר חזרה את המשאבה לחשמל!

מד חומציות דיגיטלי HM PH-80

HM PH-80

בדיקת PH -חומציות

מד דיגיטלי כתום– טווח חומציות רצוי 5.5-6.5  

להסיר את הפקק– הדלקה ע"י לחיצה על כפתור ה- POWER, יש להכניס את המד עד ה"מדרגה של הפקק", כשכל האלקטרודה שקועה בנוזל (לא עמוק יותר) ולנער קלות את המד בכדי לשחרר בועות אוויר, יש להשאיר את המד עד שהקריאה קבועה על הצג (כעשר שניות), כיבוי המד על ידי לחיצה על לחצן ה- POWER. בסיום הבדיקה יש לרחוץ את האלקטרודה במי ברז, לנער קלות, להוציא את שאריות הנוזלים וליבש את הפלסטיק סביב האלקטרודה באמצעות נייר/ מטלית יבשה – זהירות- לא לייבש את האלקטרודה עצמה (זכוכית עם נוזל בפנים)

יש לשים לב כי הספוגית שבפקק רטובה וספוגה בנוזל שימור האלקטרודה.

במידה וישנו צורך בהורדת ה PH נשתמש בחומצה הזרחתית 85% (בקבוק ליטר שקוף, מרוכז מאוד! חובה להשתמש בכפפות)- נוציא את משאבת המים מהחשמל כך שבמידה וטעינו לא נגרום נזק לצמחים, נוסיף טיפות בודדות (עד רמת רבע פקק), נמתין מספר דקות על מנת שהמים במערכת יתאזנו ונמדוד שוב. במידה והחומציות ירדה מתחת ל 5.2, יש להוציא מים מהמיכל ולאפשר למים חדשים להכנס עד להגעה לטווח החומציות הרצויה.

לא לשכוח לחבר חזרה את המשאבה לחשמל!

מאמרים נוספים

שיטת גידול RUN TO WASTE שיטת גידול RUN TO WASTE

שימור וכיול מד ה- EC שימור וכיול מד ה- EC

שיטת גידול הידרופונית – DWC שיטת גידול הידרופונית – DWC

    מעוניינים לשדרג את הצמחיה או לשמוע עוד? צרו קשר

    שתף או שמור את עגלת הקניות שלך