איזון תמיסת ההשקיה

פעם בשבוע יש למדוד את ערכי תמיסת ההשקיה ולאזן PH (חומציות) ו-EC (מוליכות חשמלית= כמות החומרים המומסים)

בזהירות: (רצוי להשתמש במשקפי מגן וכפפות)

בדיקת EC – מוליכות חשמלית

מד EC דיגיטלי

                  AP2-HM

מד דיגיטלי לבן – טווח מוליכות רצוי- 1900-2500 לירקות פירותיים(קיץ) ו-1500-1900 לירקות עליים(חורף).

להסיר את הפקק– הדלקה ע"י לחיצה על כפתור ה- POWER, יש להכניס את המד עד ה"מדרגה של הפקק", כשכל האלקטרודה שקועה בנוזל (לא עמוק יותר) ולנער קלות את המד בכדי לשחרר בועות אוויר,יש להשאיר את המד בנוזל עד שהקריאה קבועה על הצג (כעשר שניות), כיבוי על ידי לחיצה על ה- POWER, בסיום הבדיקה יש לשטוף את איזור האלקטרודה במי ברז, להוציא את שאריות הנוזלים ולסגור עם הפקק.

במידה ויש צורך בהוספת דשן הידרופוני, נוציא את משאבת המים מהחשמל כך שבמידה וטעינו לא נגרום נזק לצמחים, נוסיף בכמויות קטנות (כחצי כוס חד פעמית), נערבב בעזרת מקל/ נמתין מס' דקות על מנת שהדשן יתפזר היטב בתמיסת ההשקיה ונמדוד שוב.

לא לשכוח לחבר חזרה את המשאבה לחשמל!

במידה והקריאה עלתה מעל 3000 יש להוציא מים מהמיכל ולהכניס חדשים ולאזן שוב.

קודם כל מוסיפים דשן הידרופוני משום שהוא מוריד חומציות.

 בדיקת  PH -חומציות

מד חומציות דיגיטלי HM PH-80

                 HM PH-80

מד דיגיטלי כתום– טווח חומציות רצוי 5.5-6.5  

להסיר את הפקק– הדלקה ע"י לחיצה על כפתור ה- POWER, יש להכניס את המד עד ה"מדרגה של הפקק", כשכל האלקטרודה שקועה בנוזל (לא עמוק יותר) ולנער קלות את המד בכדי לשחרר בועות אוויר, יש להשאיר את המד עד שהקריאה קבועה על הצג (כעשר שניות), כיבוי המד על ידי לחיצה על לחצן ה- POWER. בסיום הבדיקה יש לרחוץ את האלקטרודה במי ברז, לנער קלות, להוציא את שאריות הנוזלים וליבש את הפלסטיק סביב האלקטרודה באמצעות נייר/ מטלית יבשה – זהירות- לא לייבש את האלקטרודה עצמה (זכוכית עגולה עם נוזל בפנים)

יש לשים לב כי הספוגית שבפקק רטובה וספוגה בנוזל שימור האלקטרודה.

במידה וישנו צורך בהורדת ה PH נשתמש בחומצה הזרחתית 85% (בקבוק ליטר שקוף, מרוכז מאוד! חובה להשתמש בכפפות)- נוציא את משאבת המים מהחשמל כך שבמידה וטעינו לא נגרום נזק לצמחים, נוסיף טיפות בודדות (עד רמת רבע פקק), נמתין מספר דקות על מנת שהמים במערכת יתאזנו ונמדוד שוב. במידה והחומציות ירדה מתחת ל 5.2, יש להוציא מים מהמיכל ולאפשר למים חדשים להכנס עד להגעה לטווח החומציות הרצויה.

לא לשכוח לחבר חזרה את המשאבה לחשמל!

תגובה אחת

השאר תגובה